Connect with us

  Kripto Borsası

  Kripto Borsası Nedir ?

  Published

  on

  Kripto borsası, kripto paraların alınıp satıldığı veya takas edildiği bir platformdur. Kullanıcılar, kripto borsaları aracılığıyla birçok farklı kripto parayı alıp satabilir veya takas edilir. Bu kripto paralar arasında Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple gibi en popüler olanları bulunmaktadır.

  Kripto borsaları, kullanıcıların kripto paralarının güvenliğini sağlamak için çeşitli güvenlik önlemleri alırlar. Örneğin, kullanıcıların parola ve kimlik doğrulama gibi güvenlik önlemlerini kullanmalarını isterler. Ayrıca, kripto borsaları, kullanıcıların kripto paralarının güvenliğini sağlamak için sürekli olarak güncellenen ve geliştirilen güvenlik önlemlerini uygularlar.

  Kripto borsaları, kullanıcıların kripto paralarını alıp satmalarına olanak tanırken, aynı zamanda kullanıcıların ticaret yapmalarını sağlar. Bu ticaret işlemleri, kullanıcıların fiyat hareketlerinden yararlanmalarını veya kripto paraların gelecekteki performansını tahmin etmelerini sağlar.


  Her kripto para biriminde olduğu gibi Bitcoin fiyatı da arz ve talebe göre ortaya çıkıyor. Kullanıcıların BTC‘ye olan ilgisi artınca organik biçimde fiyat artar. Talep düştüğünde fiyat da düşer. İlk bakışta satıcıların hacminin fazla gözükmesi fiyatın düşeceği yanılgısı oluşturabiliyor. Lakin satıcıların verdikleri emirlerin o anki fiyatın yukarısında olduğuna dikkat etmek gerek. Yani satıcılar ellerindeki coin’i satışa koyarken bir yandan da fiyatı yukarı çekmeye çalışıyorlar. Aynı şekilde teklifte bulunanlar da, ticaretin temel kurallarından olan “alırken kazanmak” yöntemini uygulamak. Daha fazla kâr elde etmek için düşük fiyattan işlem gerçekleştirmek istiyorlar.

  Sonuç:

  Sonuç olarak, kripto borsaları, kullanıcıların kripto paralarını alıp satmalarına, takas etmelerine veya ticaret yapmalarına olanak tanıyan platformlardır. Bu platformlar, kullanıcıların kripto paralarının güvenliğini sağlamak için çeşitli güvenlik önlemleri alırlar.Ayrıca kullanıcılar arasında alım satım işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak tanırlar.

  Belirli güvenilir sitelerde mevcuttur bunlar şu şekildedir:

  https://www.trbinance.com/

  https://www.binance.com

  https://www.gate.io

  Tabi burada verilen siteler %100 güvenlidir şeklinde garanti vermemekteyiz. Sizler kendi filtrenizden geçirip buna göre yatırımlarınızı değerlendiriniz. Ek olarak da piyasanın her an yükselip her an düşebileceğinden çok büyük riskli paralarla girilmemesi gerekmektedir. Genel olarak küçük kayıp edildiğinde üzmeyecek rakamlar şeklindedir.

  Continue Reading
  Comments